بازیگر شش میلیون دلاری در ۹۰ سالگی درگذشت | دانلود فیلم با لینک مستقیم
بازیگر شش میلیون دلاری در ۹۰ سالگی درگذشت

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Martin brooks

به گزارش ایران فیلم به نقل از  آنا، مارتین ای. بروکز، بازیگر کهنه‌کار آمریکایی در سن ۹۰ سالگی از دنیا رفت. وی حرفه خود را به عنوان بازیگر تئاتر شروع کرده و برای ایفای نقش صحنه‌ای در برادوی در آثار نمایشنامه‌نویس‌های مشهور‌ نامزد جایزه تونی شده بود.
این بازیگر در بیش از ۶۰ سریال تلویزیونی و فیلم سینمایی بازی کرده بود و عمده شهرت خود را مدیون سریال‌های علمی-تخیلی دهه ۱۹۷۰ مانند «مرد شش میلیون دلاری» و «زن بایونیک» بود.
به گزارش هالیود ریپورتر، مارتین بروکز روز گذشته در لس‌آنجلس از دنیا رفت. وی متولد ۱۹۲۵ در برانکس نیویورک بود و با کار در تئاتر شروع کرد و بازی در نمایش‌هایی همچون اقتباس آرتور میلر و نمایشنامه «دشمن مردم» هنریک ایبسن و اقتباس صحنه‌ای از رمان «شعله درخشان» جان اشتین‌بک که او را نامزد جایزه معتبر تونی کرد.
بروکز از ۱۹۵۱ وارد حرفه بازیگری تلویزیون شد و در سریال‌هایی مانند «بیمارستان عمومی»، «دود اسلحه»، «مأموریت غیرممکن» (در ایران: «بالاتر از خطر») و «فراری» در دهه ۱۹۶۰ و «مرد شش میلیون دلاری» که در آن نقش دکتر رودی ولز را بر عهده داشت و «زن بایونیک» در دهه ۱۹۷۰ بازی کرد. از نقش‌های سینمایی این بازیگر نیز می‌توان به «مرد» و «کلوسوس: پروژه فوربین» هر دو به کارگردانی جوزف سارجنت و «جانی هفت تیرکش» اشاره کرد.

نوشته بازیگر شش میلیون دلاری در ۹۰ سالگی درگذشت اولین بار در سایت ایران فیلم - مرجع دانلود و اخبار سینما پدیدار شد.
ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.