زندگی دیوید لینچ کتاب می‌شود | دانلود فیلم با لینک مستقیم
زندگی دیوید لینچ کتاب می‌شود

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

david-lynch

به گزارش ایران فیلم، فیلم زندگی دیوید لینچ با همکاری این فیلمساز سرشناس و کریستین مک‌کنا به نگارش درمی‌آید.
این کتاب که درباره زندگی و فعالیت‌های هنری لینچ طی سال‌های متمادی است، سال ۲۰۱۷ روانه بازار می‌شود. این اثر براساس ۹۰ مصاحبه با دوستان‌، اعضای خانواده و همکاران سازنده «قله‌های دوقلو» نوشته می‌شود. این اثر زندگی‌نامه‌ای اولین کتاب لینچ نیست؛ او در سال ۲۰۰۷ هم «صید ماهی بزرگ» را روانه بازار کرد که به ۲۶ زبان ترجمه شده است.
دیوید لینچ متولد سال ۱۹۴۶، ابتدا در رشته هنرهای زیبا تحصیل کرد و اوایل دهه ۱۹۷۰ وارد وادی فیلمسازی شد. «مرد فیل‌نما» اولین موفقیت سینمایی او بود که نامزد هشت جایزه اسکار شد. این فیلم جایزه بهترین فیلم خارجی سزار فرانسه را نیز دریافت کرد.
به گزارش گاردین، لینچ در اواخر دهه ۸۰ با «مارک فارست»، تهیه‌کننده معروف برای ساختن سریال تلویزیونی «برج‌های دوقلو» قرارداد بست. این مجموعه تلویزیونی در دهه ۹۰ در شبکه ABC به نمایش درآمد و به موفق‌ترین سریال تلویزیونی دهه ۹۰ تبدیل شد.
یکی از موفق‌ترین آثار کارنامه سینمایی لینچ «در قلب وحشی» است که در سال ۱۹۹۰ موفق به دریافت جایزه نخل طلای کن شد. در سال ۱۹۹۷ لینچ فیلم «بزرگراه گمشده» را ساخت. این فیلم در گیشه موفقیتی به دست نیاورد و نقدهای مثبت و منفی دریافت کرد. در سال ۲۰۰۱ بود که فیلم «جاده مالهلند» به عنوان یکی از آثار ماندگار لینچ به دنیای سینما آمد. این فیلم با نقش‌آفرینی «نائومی واتس» جایزه بهترین کارگردانی جشنواره کن و نامزدی اسکار بهترین کارگردانی را برای لینچ به‌همراه آورد و در جوایز سزار فرانسه بهترین فیلم خارجی انتخاب شد. انجمن منتقدان فیلم لس‌آنجلس فیلم «جاده مالهلند» را به‌عنوان بهترین فیلم دهه‌ گذشته سینمای جهان انتخاب کرد.
در سال ۲۰۰۵ «لینچ» در جشنواره کن اعلام کرد در حال ساخت اولین پروژه دیجیتالی خود با نام «امپراتوری درون» است. این فیلم در سال ۲۰۰۶ اکران شد و منتقدان استقبال چشمگیری از آن داشتند. این کارگردان نامدار در همان سال جایزه شیر طلای افتخاری جشنواره ونیز را دریافت کرد. جدیدترین سریال لینچ قرار است در سال ۲۰۱۷ روی آنتن برود.

نوشته زندگی دیوید لینچ کتاب می‌شود اولین بار در ایران فیلم - دانلود فیلم سینمایی، انیمیشن، مستند دوبله ،سریال مناسب خانواده ایرانی با لینک مستقیم پدیدار شد.
ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.